SPECIALIZED Men's Diverge Expert X1 Gloss Carbon/Oil Slick, vel. 52 cm

Kód: 95419-3152
128 999 Kč
Na externím skladě (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.1.2021

Jestli jste jako my, pak poslední věc, kterou byste chtěli, je mít kolo, které by vás drželo zpátky od vaši vysněné jízdy. Když narazíte na flow singletrail, chceme abyste na něj vyrazili, místo úvah typu: "To vypadá zábavně, ale na mém kole to neprojedu." Už jsme unaveni z toho, že je nám zábava kvůli tomuhle odepírána, proto jsme vyrobili nový Diverge Expert X1. Teď můžete vyrazit ven nejen objevovat nové cesty, ale kamkoli budete chtít - slibujeme, že toto kolo vás nebude limitovat.

Se zcela nově přepracovaným rámem je nový Diverge schopnější, než kdy předtím. A s naším trvalým cílem - splnit vaše přání a potřeby jsme vzali v potaz jako první dostatečný prostor pro bahno mezi plášti a rámem. Nový rám je v pohodě kompatibilní s plášti až 700 x 42 mm, nebo 650b x 47 mm. Dalším důležitým faktorem, na který jsme mysleli při návrhu, byla hmotnost. Použili jsme k tomu nějaké triky, co jsme využili u silničního kola Roubaix a vyrobili jsme tak jeden z nejlehčích rámů ve své kategorii z karbonu FACT 9r.

Dále jsme se posunuli i od tradičního pojetí cyklokrosové geometrie a nahradili ji něčím, co jsme doposud nepoužívali a čemu říkáme volná silniční geometrie Open Road. Víme, co si asi teď říkáte: "To je jen další marketingový trik.", ale co se týče Diverge, tak jsme opravdu vyvinuli úplně novou geometrii. S trochou nadsázky si můžete myslet, že je to silniční verze moderní trailové geometrie. Hravé ovládání a předvídatelné řízení pro nekonečně mnoho prašného řádění a driftování do zatáček. Geometrie nabízí střed o půl centimetru nižší, než u předchozího Diverge, otevřenější úhel hlavové trubky, kratší řetězové vzpěry a krátký rozvor. Tím vzniklo zábavné kolo nejen na polní prašné cesty, ale i výkonnostně zdatný fešák na silnici.

Při jízdě na silničním kole po šotolině či prašné cestě můžete být většinou vcelku vydrncaní, maximálně si můžete u širších pneumatik upustit tlak, aby kolo absorbovalo alespoň nějaké otřesy. Proto jsme do nového Diverge implementovali novou verzi tlumení Future Shock. Nejde jen o to, že je to technologie, která doslova slupne každý výmol, ale také to má výhodu předvídatelného ovládání. Náraz není rozprostřen, když trefíte výmol, takže úhel hlavové trubky zůstává neměnný. Jinými slovy, když se tvrdě opřete do zatáčky, nebudete překvapeni, že by se vám kolo nekontrolovatelně zhouplo pod rukama. Na rozdíl od původního Future Shocku, verze u nového Diverge má progresivní pružinu což dělá tuto technologii mnohem vhodnější pro terénní zaměření, kde je více potřeba tužší pružení pro pohlcení větších výmolů a jiných překážek.

Abychom vše dotáhli k dokonalosti, vybavili jsme Diverge úchyty na tři bidony a držáky na nosiče a blatníky a také naší silniční sadou SWAT™, který pojme duši, CO2 bombičku včetně hlavičky, prodlužovač ventilků a klip na peníze. Ideální kolo nejen pro jízdu po polňačkách, ale i pro bike-packing či dojíždění do práce. Diverge Expert je osazen komponenty, jako SRAM Force 1 s hydraulickými brzdami, karbonovými koly Roval C38 a rychle se odvalujícími plášti Sawtooth 700 x 38 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

gravel-bf

Technické specifikace

RÁMSpecialized FACT 9r carbon, Open Road Geometry, 12x142mm thru-axle, Future Shock Progressive suspension, 20mm of travel, flat-mount disc, BB386
VIDLICESpecialized FACT carbon, flat-mount disc, 12x100mm thru-axle
ŘÍDÍTKASpecialized Adventure Gear Hover, 103mm drop x 70mm reach x 12d flare
OMOTÁVKAS-Wrap Roubaix w/ sticky gel
SEDLOBody Geometry Phenom Expert, hollow titanium rails, carbon fiber base, 143mm
SEDLOVKAS-Works CG-R, FACT carbon fiber, single-bolt, 27.2mm
OBJÍMKADiverge collar for carbon frames
PŘEDNÍ BRZDASRAM Force, flat-mount disc
ZADNÍ BRZDASRAM Force, flat-mount disc
ŘAZENÍSRAM Force 1 hydraulic disc w/ ICJ
PŘEHAZOVAČKASRAM Force 1, long cage
KAZETASRAM XG 1150, 11-speed, 10-42t
KLIKYPraxis Zayante carbon 1X
PŘEVODNÍKY40T
STŘEDBB386 Evo
ŘETĚZKMC X11 EL, 11-speed w/ Missing Link™
FRONT WHEELRoval C38 Disc
REAR WHEELRoval C38 Disc
FRONT TIRESawtooth 2Bliss Ready, 700x38mm
REAR TIRESawtooth 2Bliss Ready, 700x38mm
INNER TUBESPresta valve, 48mm
REAR HUBLU HAI RVT50L-K5-B17-AN2-N4-F1,TUBELESS VALVE STEM FOR WC007.
PEDÁLYNylon, 105x78x28mm, loose ball w/reflectors
STEMSpecialized Pro SL, alloy, 4-bolt

Doplňkové parametry

Kategorie: Gravel kola
Modelový rok: 2019
Modelová řada: Specialized Diverge
Velikost rámu: 52 cm
Výška postavy: 150-160 cm, 160-170 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 28"
Řazení: 1 x 11
Barva: Šedá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: