SPECIALIZED Venge Pro Satin Black/Holographic Black, vel. 52 cm

Kód: 97819-1052
189 999 Kč
Na externím skladě (2 ks)
Můžeme doručit do:
11.3.2021

Náš koncept „Aero is everything“ vznikl už sedm let zpět s prvním kolem Venge. Nikdy nešlo o prázdnou filozofii – věděli jsme že je to způsob jak z amatérů udělat profi jezdce a zrychlit i všechno mezi tím. Rychle kupředu do současnosti je tato myšlenka ztělesněna v novém kole Venge Pro. A dobrá zpráva je že se stále drží na trůnu nejrychlejšího silničního kola planety. A to nejen proto že je o 8 vteřin rychlejší než ViAs ale také proto že si udržel všechny vlastnosti Rider-First Engineered™ které znáte a máte tolik rádi a přitom se hmotnost modulu snížila o 460 gramů.

Překvapivě naše hledání dokonalého tvaru nezačalo ve větrném tunelu. Ale započalo s novou technologií FreFoil Shape Library. Naši inžernýři sepsali optimalizaci algoritmu a použili superpočítač (ano opravdu) aby nám pomohl vytvořit nové tvary profilů s různou hmotností povrchy a s různými strukturami. Vyzbrojeni touto knihovnou tvarů s různými poměry stran jsme je mohli umístit do různých částí kola a testovat tak různé konfigurace až jsme našli tu nejrychlejší kombinaci ve větrném tunelu.

V porovnání s dosavadním nejrychlejším aero silničním kolem (Venge ViAS) a spoustou dalších které nemůžeme jmenovat jsme vyrobili nový Venge který je o 8 vteřin rychlejší na 40 km při nulovém vychýlení. Rychlejší je i na silnici ve všech větrných podmínkách – nejen v tunelu.

A krom toho že je Venge aero jsou tu i jiné faktory rychlosti. Vynikající kombinace hmotnosti a aerodynamiky hraje klíčovou roli v celkovém výkonu kola. Kolo které je výhradně aero je skvělé na rovinách ale zase ztrácí ve stoupáních a v rychlé akceleraci. Kolo které je primárně lehké budete ztrácet na všem kromě těch nejprudších kopců. Proto jsme Venge neudělali pouze aero ale také jsme mu ubrali 460 gramů z hmotnosti modulu. Ušetřili jsme tedy 240 gramů na rámu 25 gramů na vidlici 107 gramů na kokpitu 25 gramů na sedlovce a 63 gramů na menších součástkách. Takže ať pojede jakoukoli trať Venge je důkazem nejrychlejší možnosti jak se dostat nahoru dolu a vše mezi tím.

Většina úspory hmotnosti přišla díky trubkám Rider-First Engineered™. Využili jsme spousty znalostí z vývoje nového kola Tarmac jako je vrstvení materiálu a to vedlo k vytvoření nového kola Venge které není jen lehčí ale také tužší v poměru k hmotnosti a to o 40% než tomu bylo u ViAS – nezávisle na velikosti rámu. A i když třeba tyhle změny nemůžete vidět stačí jedna jízda abyste zakusili onu rychlou akceleraci a neskonalou poddajnost.

A to ještě nekončíme. Geometrie prošla také úpravou která je založena na 40.000 datech z měření Retül stejně tak jako z testování našimi jezdci. To nám pomohlo implementovat geometrii Performance Road která je skvělou kombinací citlivosti přední části kola s krátkým rozvorem což poskytuje okamžitou odezvu a optimální přenos energie.

A v neposlední řadě Venge nabízí i nové vychytávky. Nový kokpit vyvinut díky partnerství se světovými týmu nabízí představec s větší tuhostí než jakou jsme kdy testovali nová řídítka která jsou rychlejší lehčí a tužší a jejichž povrch je obohacen o texturu pro lepší přilnavost a kontrolu. Dále je tu prostupnost plášťů – bez problémů sem dáte pláště o šíři 32 mm. A nakonec do sedlovky jsme vložili Shimano A-Junction pro snadné dobíjení kontrolu úrovně baterie a pro týmové mechaniky aby se jim dobře vše servisovalo.

Venge Pro je vybaven komponenty jako je Shimano Ultegra Di2 a hydraulické kotoučové brzdy karbonová kola Roval CL 50 Disc a naše vítězné pláště S-Works Turbo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technické specifikace

RÁMFACT 11r carbon, Rider-First Engineered™, Win Tunnel Engineered, internal electric only cable routing, OSBB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc
VIDLICES-Works FACT 11r carbon, 100x12mm thru-axle, flat-mount disc
PŘEDSTAVECVenge integrated stem, 6-degree
SEDLOBody Geometry Power, Hollow Titanium rails
OBJÍMKAVenge integrated two-piece wedge
PŘEDNÍ BRZDAShimano Ultegra R8070, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDAShimano Ultegra R8070, hydraulic disc
ŘAZENÍShimano Ultegra Di2 Disc R8070
PŘESMYKAČShimano Ultegra Di2 R8050, braze-on
PŘEHAZOVAČKAShimano Ultegra Di2 R8050, GS medium cage
KAZETAShimano Ultegra R8000, 11-speed, 11-30t
KLIKYShimano Ultegra R8000, HollowTech 2, 11-speed, 52/36T
STŘEDPraxis, BB30 for Shimano
ŘETĚZShimano Ultegra, 11-speed
PŘEDNÍ KOLORoval CL50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, 21h
ZADNÍ KOLORoval CL50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, DT Swiss 350 internals, 24h
PŘEDNÍ PLÁŠŤS-Works Turbo, 120 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700x26mm
ZADNÍ PLÁŠŤS-Works Turbo, 120 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700x26mm
DUŠETurbo Ultralight, 60mm Presta valve
PEDÁLYSpecialized Dirt

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická silniční kola
Modelový rok: 2019
Modelová řada: Specialized Venge
Velikost rámu: 52 cm
Výška postavy: 150-160 cm, 160-170 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 28"
Řazení: 2 x 11
Barva: Černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: