SPECIALIZED Women's Tarmac Expert Satin/Gloss/Cool Gray/ Acid Pink/Black, vel. 49 cm

Kód: 97218-3049
109 999 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Dámský Tarmac Expert je kolo zrozené nejen pro závody — je to kolo na které si nemusíte vzít druhou hypotéku abyste zažila luxusní jízdu. Dámský Tarmac se hodí pro všechny silničářské disciplíny od stoupání po sprinty - naložte mu a i po těžkém stoupání se budete stále usmívat.

Abychom srazili hmotnost na 950 gramů využili při vývoji pokročilý software původně z leteckého průmyslu. S jeho pomocí jsme opět zdokonalili konstrukci a vrstvení nového karbonu FACT 10r. Díky kombinaci nových postupů a materiálů - optimalizace materiálů výrobních postupů vrstvení karbonu apod. jsme dokázali rám odlehčit o téměř 200 gramů. A úspora hmotnosti 20 % už zavání novým osobním rekordem v nejbližším stoupání.

Při vývoji jsme dále zdokonalili naši technologii Rider-First Engineered™ takže nový Tarmac je tuhý/poddajný přesně tam kde má být. Změny se dotkly také geometrie. Na základě sběru dat ze systému Retül a podnětu od profesionálních jezdců jsme vytvořili geometrie která kombinuje hbité řízení a krátký rozvor pro okamžitou odezvu na šlápnutí do pedálů a optimální přesnost wattů od nohou na asfalt.

Tuhost rám je důležitá ale stejně tak poddajnost ve správných místech pro zlepšení jízdních kvalit. Proto má nový Tarmac sedlovku která je v horních 120mm které nejsou upnuté do rámu poddajnější. Dále jsme změnili tvarování sedlových vzpěr a snížili místo napojení na sedlovou trubku pod úroveň horní rámové trubky. Zvětšili jsme i průchodnost zadní stavbu a to až pro 30mm pláště (nebo 28mm Turbo Cotton na ráfku Roval SLX 24. Tím pádem můžete v širších pláštích vozit nižší tlaky což poněkud překvapivě snižuje valivý odpor zvyšuje trakci a v neposlední řadě navyšuje pohodlí. I přes všechny tyto vylepšení zůstává Tarmac závodním silničním kolem jen trochu pohodlnějším. Až pojedete příští celodenní švih budete za tato vylepšení rádi.

Aerodynamika. Ani na tu jsme nezapomněli. Vždyť od profesionálních stájí jako Boels-Dolmans neustále slýcháme požadavku na ještě lepší aerodynamiku každého komponentu. Cílem tedy bylo zjistit jak můžeme dále vylepšit aerodynamiku Tarmacu aniž bychom změnili jeho charakter. Během 6ti měsíčního intenzivního výzkumu jsou objevili 3 oblasti s největším dopadem a výsledkem je - nový tvar vidlice níže umístěné sedlové vzpěry s aerodynamicky tvarovanými trubkami a sedlovka + sedlovká trubka s průřezem do tvaru D. Výsledek v číslech? Kolo které je o cca. 45 vteřin rychlejší na 40km trati v porovnání s ostatním top modely konkurenčních značek. Je to rychlost kterou ucítíte když nastoupíte pelotonu.

Tarmac Expert je připravený závodit už v sériové podobě - sada Shimano Ultegra 8000 hliníkové ráfky Roval SLX 24 zapletené do nábojů DT Swiss naše nejrychlejší pláště S-Works Turbo 26mm a sedlo Oura Expert Gel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technické specifikace

FRAMESpecialized Tarmac SL6, FACT 10r carbon, Rider-First Engineered™, OSBB, clean routing, internally integrated seat clamp, 130mm rear spacing
FORKS-Works FACT carbon
SEAT BINDERTarmac SL6 clamp assembly
FRONT WHEELRoval SLX 24 Rims, DT Swiss 350 hubs, DT Swiss Competition spokes, 20h
REAR WHEELRoval SLX 24 Rims, DT Swiss 350 hubs, DT Swiss Competition spokes, 24h
FRONT TIRES-Works Turbo, 120 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700x26mm
REAR TIRES-Works Turbo, 120 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700x26mm
INNER TUBES700x18/25mm, 60mm Presta valve
FRONT DERAILLEURShimano Ultegra 8000, braze-on
REAR DERAILLEURShimano Ultegra 8000, 11-speed
SHIFT LEVERSShimano Ultegra 8000, 11-speed
CASSETTEShimano Ultegra 8000,11-speed, 11-30t
CHAINShimano Ultegra, 11-speed
CRANKSETShimano Ultegra R8000
CHAINRINGS52/36T
BOTTOM BRACKETPraxis BB30 w/ Shimano conversion adaptor
STEMSpecialized Pro SL, alloy, 4-bolt
HANDLEBARSSpecialized Expert Shallow Drop, alloy, 123x75mm
TAPES-Wrap w/ Sticky gel
SADDLEOura Pro, 155mm, carbon rails, carbon base
SEATPOSTS-Works FACT Carbon Tarmac seatpost, 20mm offset
FRONT BRAKEShimano Ultegra 8010 direct mount
REAR BRAKEShimano Ultegra 8010 direct mount
PEDALSNylon, 105x78x28mm, loose balls w/ reflectors

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická silniční kola
Modelový rok: 2018
Modelová řada: Specialized Tarmac
Velikost rámu: 49 cm
Výška postavy: méně než 150 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 28"
Řazení: 2 x 11
Barva: Černá, Růžová
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: