SPECIALIZED Men's Epic Comp Carbon Satin Flo Red/Black, vel. S

Kód: 90319-5302
108 999 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Perfektní úvod do vašeho světa XC a závodění Epic Comp Carbon nabízí stejné technologie jaké jste mohli najít u jeho starších sourozenců ovšem nyní je postaven s cílem pomoci vám v závodění bez jakýchkoli omezení.

Závodní tratě se za poslední roky hodně změnily. Jsou mnohem více technické prudší a jednoduše je to větší výzva je zvládnout. Nicméně než abychom se z toho jen třásli rozhodli jsme se tomu jít naproti a chopili jsme se příležitosti. Udělali jsme si souhrn částí které ovlivňují ovládání kola jako je úhel hlavové trubky reach stack délka řetězové vzpěry postavení vidlice atp. a snažili se to celé přehodnotit. Zvýšením hodnoty délky reach bude kolo stabilnější ve vyšších rychlostech a zásadně pohodlnější při jízdě. Sedlovka? Průměr 30.9 mm. Úhel hlavovky? Trošku jsme ho podkopli ale jen tak abychom nezhoršili vlastnosti ovládání. Vidlice s offsetem 42 mm pro hravé otáčení v utažených zatáčkách.

Dále je tu nová verze technologie Brain Brain 2.0. Brain změnil pohled na svět tlumičů a to jak na jeho výhody tak i efektivitu. A je to skvělé. Skutečný vůdce z hlediska inovací a vývoji tlumičů nicméně i tak jsme věděli že je vždy co zlepšovat. Jednoduchá fyzika nám pověděla že posunutím Brainu směrem k zadní ose bude fungovat citlivěji. A po nespočtu hodin strávených s týmem RockShox jsme přišli s více než obyčejným vylepšením. Je úplně nový. Nyní reaguje hladce na každý zpětný ráz od výmolů a jiných překážek. Funguje více plynuleji a má integrované hadice v tlumícím systému. To zlepšuje průtok oleje a vytváří skvělý balíček toho nejlepšího na trhu.

Nový Epic přináší také zásadní posun v oblasti pevnosti. Technologie Rider-First Engineered™ rozmisťuje trubky a určuje velikosti karbonových plátů na správná místa tak aby byla pevnost rámu vyšší především v přední části což zvyšuje kvalitu jízdy a kontrolu nad ní. Každá velikost rámu má specificky dlouhé trubky které vedou k lepší pevnosti a dělají z tohoto kola to nejlepší co jsme kdy vyrobili bez ohledu na velikost rámu.

To vše je pěkné ale možná se ptáte: "Co hmotnost?" Jsme rádi z a tuto otázku. S cílem udělat z Epica nejrychlejší kolo jde ruku v ruce i priorita ohledně hmotnosti. Začali jsme s efektivním uspořádáním rámu a tvaru trubek které obsahují čisté vedení kabelů dále pak integrované kanály vedoucí skrz systém tlumení udělali jsme rovné trubky s menšími křivkami a optimalizovali torzní profily. A pokud vás to zajímá tato úspora hmotnosti činí téměř 525 gramů.

Epic Comp je vybaven 12ti rychlostním řazením SRAM NX brzdami SRAM Level TL a zapletenými hliníkovými koly Roval Control. Buďte připraveni protože tohle bude velké.

"

Detailní informace

Detailní popis produktu

xc-bf

Technické specifikace

RÁMSpecialized FACT 11m, XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
OBJÍMKAAlloy, 34.9mm
VIDLICERockShox Reba RL 29, Motion Control damper, 42mm offset, 15x110mm thru-axle, 100mm of travel
ZADNÍ TLUMIČCustom RockShox Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
ŘÍDÍTKASpecialized Alloy Minirise, 10mm rise, 750mm, 31.8mm clamp
PŘEDSTAVECSpecialized XC, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
GRIPYSpecialized Sip grip, half-waffle, S/M: regular thickness, L/XL: XL thickness
SEDLOBody Geometry Phenom Comp, hollow Cr-Mo rails, 143mm
SEDLOVKAAlloy, single-bolt, 30.9mm
PŘEDNÍ BRZDASRAM Level TL, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDASRAM Level TL, hydraulic disc
ŘAZENÍSRAM NX Eagle, trigger, 12-speed
PŘEHAZOVAČKASRAM NX Eagle, 12-speed
KAZETASRAM NX Eagle, 12-speed, 11-50t
KLIKYTruvativ STYLO, DUB
PŘEVODNÍKYSRAM Eagle, 32T
STŘEDSRAM DUB, threaded BB
ŘETĚZSRAM NX Eagle, 12-speed
RÁFKYRoval Control Alloy 29", 25mm internal width
PŘEDNÍ NÁBOJSpecialized, sealed cartridge bearings, 15x110mm spacing, 28h
ZADNÍ NÁBOJSpecialized, sealed cartridge bearings, 12x148mm thru-axle, 28h
VÝPLETDT Swiss Industry
PŘEDNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
ZADNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.1"
DUŠEStandard, Presta valve
PEDÁLYSpecialized Dirt

Doplňkové parametry

Kategorie: XC, maraton kola
Modelový rok: 2019
Modelová řada: Specialized Epic
Velikost rámu: S
Výška postavy: 160-170 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 29"
Řazení: 1 x 12
Barva: Černá, Červená
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: