SPECIALIZED Men's Epic Expert Gloss Storm Grey/Rocket Red, vel. S

Kód: 90319-3102
142 999 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Lehký karbonový rám? Máme. Leader v technologii tlumení? Oh ano. Připravený závodní balíček? To je přesně ono. Epic Expert je nejen připraven zářit na závodech ale také je připraven rozbolet nohy vašich přátel při víkendové vyjížďce.

Závodní tratě se za poslední roky hodně změnily. Jsou mnohem více technické prudší a jednoduše je to větší výzva je zvládnout. Nicméně než abychom se z toho jen třásli rozhodli jsme se tomu jít naproti a chopili jsme se příležitosti. Udělali jsme si souhrn částí které ovlivňují ovládání kola jako je úhel hlavové trubky reach stack délka řetězové vzpěry postavení vidlice atp. a snažili se to celé přehodnotit. Zvýšením hodnoty délky reach bude kolo stabilnější ve vyšších rychlostech a zásadně pohodlnější při jízdě. Sedlovka? Průměr 30.9 mm. Úhel hlavovky? Trošku jsme ho podkopli ale jen tak abychom nezhoršili vlastnosti ovládání. Vidlice s offsetem 42 mm pro hravé otáčení v utažených zatáčkách.

Dále je tu nová verze technologie Brain Brain 2.0. Brain změnil pohled na svět tlumičů a to jak na jeho výhody tak i efektivitu. A je to skvělé. Skutečný vůdce z hlediska inovací a vývoji tlumičů nicméně i tak jsme věděli že je vždy co zlepšovat. Jednoduchá fyzika nám pověděla že posunutím Brainu směrem k zadní ose bude fungovat citlivěji. A po nespočtu hodin strávených s týmem RockShox jsme přišli s více než obyčejným upgradem. Je úplně nový. Nyní reaguje hladce na každý zpětný ráz od výmolů a jiných překážek. Funguje více plynuleji a má integrované hadice v tlumícím systému. To zlepšuje průtok oleje a vytváří skvělý balíček toho nejlepšího na trhu.

Nový Epic přináší také zásadní posun v oblasti pevnosti. Technologie Rider-First Engineered™ rozmisťuje trubky a určuje velikosti karbonových plátů na správná místa tak aby byla pevnost rámu vyšší především v přední části což zvyšuje kvalitu jízdy a kontrolu nad ní. Každá velikost rámu má specificky dlouhé trubky které vedou k lepší pevnosti a dělají z tohoto kola to nejlepší co jsme kdy vyrobili bez ohledu na velikost rámu.

To vše je pěkné ale možná se ptáte: "Co hmotnost?" Jsme rádi z a tuto otázku. S cílem udělat z Epica nejrychlejší kolo jde ruku v ruce i priorita ohledně hmotnosti. Začali jsme s efektivním uspořádáním rámu a tvaru trubek které obsahují čisté vedení kabelů dále pak integrované kanály vedoucí skrz systém tlumení udělali jsme rovné trubky s menšími křivkami a optimalizovali torzní profily. A pokud vás to zajímá tato úspora hmotnosti činí téměř 525 gramů.

Epic Expert je vybaven 12ti rychlostním řazením SRAM GX Eagle vidlicí RockShox SID s Brainem brzdami SRAM Level TL a ručně zaplétanými karbonovými koly Roval Control. Buďte připraveni protože tohle bude velké.

"

Detailní informace

Detailní popis produktu

xc-bf

Technické specifikace

RÁMSpecialized FACT 11m, XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
OBJÍMKAAlloy, 34.9mm
VIDLICERockShox SID Brain 29, Solo Air, Bottom-adjust Brain Fade, 15x110mm Maxle® Stealth thru-axle, 42mm offset, 100mm of travel
ZADNÍ TLUMIČCustom RockShox Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
ŘÍDÍTKASpecialized Alloy Minirise, 10mm rise, 750mm, 31.8mm clamp
PŘEDSTAVECSpecialized XC, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
GRIPYSpecialized Sip grip, half-waffle, S/M: regular thickness, L/XL: XL thickness
SEDLOBody Geometry Phenom Comp, hollow Cr-Mo rails, 143mm
SEDLOVKAAlloy, single-bolt, 30.9mm
PŘEDNÍ BRZDASRAM Level TL, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDASRAM Level TL, hydraulic disc
ŘAZENÍSRAM GX Eagle, trigger, 12-speed
PŘEHAZOVAČKASRAM GX Eagle, 12-speed
KAZETASRAM GX Eagle, 12-speed, 10-50t
KLIKYTruvativ STYLO, DUB
PŘEVODNÍKYSRAM Eagle, 32T
STŘEDSRAM DUB, threaded BB
ŘETĚZSRAM GX Eagle, 12-speed
RÁFKYRoval Control Carbon, 25mm internal width, tubeless-ready
PŘEDNÍ NÁBOJSpecialized, sealed cartridge bearings, 15x110mm spacing, 28h
ZADNÍ NÁBOJSpecialized, sealed cartridge bearings, 12x148mm thru-axle, 28h
VÝPLETDT Swiss Industry
PŘEDNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
ZADNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.1"
DUŠEPresta, 60mm valve
PEDÁLYSpecialized Dirt

Doplňkové parametry

Kategorie: XC, maraton kola
Modelový rok: 2019
Modelová řada: Specialized Epic
Velikost rámu: S
Výška postavy: 160-170 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 29"
Řazení: 1 x 12
Barva: Šedá, Červená
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: