SPECIALIZED Men's Epic Pro Gloss White/Tarmac Black, vel. L

Kód: 90319-1104
190 999 Kč
Na externím skladě (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.1.2021

Ti nejlepší vědí že není nic lepšího než S-Works Epic. Ovšem pokud potřebujete závodní zbraň hodnou velkých úspěchů za cenu kterou si ještě můžete dovolit pak je tu Epic Pro který splní co je potřeba.

Závodní tratě se za poslední roky hodně změnily. Jsou mnohem více technické prudší a jednoduše je to větší výzva je zvládnout. Nicméně než abychom se z toho jen třásli rozhodli jsme se tomu jít naproti a chopili jsme se příležitosti. Udělali jsme si souhrn částí které ovlivňují ovládání kola jako je úhel hlavové trubky reach stack délka řetězové vzpěry postavení vidlice atp. a snažili se to celé přehodnotit. Zvýšením hodnoty délky reach bude kolo stabilnější ve vyšších rychlostech a zásadně pohodlnější při jízdě. Sedlovka? Průměr 30.9 mm. Úhel hlavovky? Trošku jsme ho podkopli ale jen tak abychom nezhoršili vlastnosti ovládání. Vidlice s offsetem 42 mm pro hravé otáčení v utažených zatáčkách.

Dále je tu nová verze technologie Brain Brain 2.0. Brain změnil pohled na svět tlumičů a to jak na jeho výhody tak i efektivitu. A je to skvělé. Skutečný vůdce z hlediska inovací a vývoji tlumičů nicméně i tak jsme věděli že je vždy co zlepšovat. Jednoduchá fyzika nám pověděla že posunutím Brainu směrem k zadní ose bude fungovat citlivěji. A po nespočtu hodin strávených s týmem RockShox jsme přišli s více než obyčejným upgradem. Je úplně nový. Nyní reaguje hladce na každý zpětný ráz od výmolů a jiných překážek. Funguje více plynuleji a má integrované hadice v tlumícím systému. To zlepšuje průtok oleje a vytváří skvělý balíček toho nejlepšího na trhu.

Nový Epic přináší také zásadní posun v oblasti pevnosti. Technologie Rider-First Engineered™ rozmisťuje trubky a určuje velikosti karbonových plátů na správná místa tak aby byla pevnost rámu vyšší především v přední části což zvyšuje kvalitu jízdy a kontrolu nad ní. Každá velikost rámu má specificky dlouhé trubky které vedou k lepší pevnosti a dělají z tohoto kola to nejlepší co jsme kdy vyrobili bez ohledu na velikost rámu.

To vše je pěkné ale možná se ptáte: "Co hmotnost?" Jsme rádi z a tuto otázku. S cílem udělat z Epica nejrychlejší kolo jde ruku v ruce i priorita ohledně hmotnosti. Začali jsme s efektivním uspořádáním rámu a tvaru trubek které obsahují čisté vedení kabelů dále pak integrované kanály vedoucí skrz systém tlumení udělali jsme rovné trubky s menšími křivkami a optimalizovali torzní profily. A pokud vás to zajímá tato úspora hmotnosti činí téměř 525 gramů.

Epic Pro je osazen zakázkově laděnou vidlicí RockShox SID s technologií Brain přesným řadícím systémem SRAM X01 Eagle a zapletenými karbonovými koly Roval Control. Buďte připraveni protože tohle bude velké.

"

Detailní informace

Detailní popis produktu

xc-bf

Technické specifikace

RÁMSpecialized FACT 11m, XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
OBJÍMKAAlloy, 34.9mm
VIDLICERockShox SID Brain 29, Solo Air, top-adjust Brain Fade, 15x110mm Maxle® Stealth thru-axle, 42mm offset, 100mm of travel
ZADNÍ TLUMIČCustom RockShox Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
ŘÍDÍTKAS-Works Carbon Mini Rise, 6-degree upsweep, 8-degree backsweep, 10mm rise, 750mm, 31.8mm
PŘEDSTAVECSpecialized XC, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
GRIPYSpecialized Sip grip, half-waffle, S/M: regular thickness, L/XL: XL thickness
SEDLOBody Geometry Phenom Expert, hollow titanium rails, carbon fiber base, 143mm
SEDLOVKACarbon, single-bolt, 30.9mm
PŘEDNÍ BRZDASRAM Level TLM, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDASRAM Level TLM, hydraulic disc
ŘAZENÍSRAM X01 Eagle, trigger, 12-speed
PŘEHAZOVAČKASRAM X01 Eagle, 12-speed
KAZETASRAM XG-1295 Eagle, 12-speed, 10-50t
KLIKYTruvativ STYLO Carbon, DUB
PŘEVODNÍKYSRAM Eagle, 32T
STŘEDSRAM DUB, threaded BB
ŘETĚZSRAM GX Eagle, 12-speed
RÁFKYRoval Control Carbon, 25mm internal width, tubeless-ready
PŘEDNÍ NÁBOJSpecialized, sealed cartridge bearings, 15x110mm spacing, 28h
ZADNÍ NÁBOJDT Swiss 350, Star Ratchet, 36t engagement, SRAM XD driver body, 12mm thru-axle, 148mm spacing, 28h
VÝPLETDT Swiss Industry
PŘEDNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
ZADNÍ PLÁŠŤFast Trak, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.1"
DUŠEPresta, 60mm valve
PEDÁLYSpecialized Dirt

Doplňkové parametry

Kategorie: XC, maraton kola
Modelový rok: 2019
Modelová řada: Specialized Epic
Velikost rámu: L
Výška postavy: 180-190 cm
Materiál rámu: Karbon
Průměr kol: 29"
Řazení: 1 x 12
Barva: Černá, Bílá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: